استقبال از خودروهای ۱۰۰ میلیون تومانی

لکسوس کم‌ نقص‌ ترین برند سال شد
2018-01-22
احتمال تغییر تعرفه واردات هیبرید‌ها قبل از قرائت گزارش مجلس
2018-02-03

استقبال از خودروهای ۱۰۰ میلیون تومانی

به گزارش اخبار خودرو ، بازار خرید خودرو، فصلی است و در زمستان و تابستان به‌خصوص در ماه‌های بهمن، اسفند، تیر و مرداد بیشترین حجم فروش را دارد. اما امسال افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی به‌خصوص در بخش بالا‌دستی بازار باعث کاهش فروش شده است.
هرچند بعد از گذشت شش‌ماه از بسته بودن ثبت‌سفارش‌ها و عدم امکان فروش یا تحویل خودرو، این روزها شاهد استقبال از خودروهای وارداتی هستیم اما این میزان فروش در حد و اندازه مدت مشابه سال‌های قبل نیست زیرا افزایش شدید قیمت وارداتی‌ها به‌دلیل افزایش تعرفه‌های واردات، همچنین افزایش نرخ ارز باعث شده است شاهد کاهش فروش خودروهای وارداتی در بازار شب عید باشیم.

البته برعکس این موضوع به‌دلیل به‌وجود آمدن فاصله زیاد میان قیمت خودروهای وارداتی و تولید داخل، به‌خصوص در بازه قیمتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون‌تومان این روزها شاهد افزایش فروش خودروهایی مانند مزدا‌۳، پژو‌۲۰۰۸ و سایر خودروهای تولید داخل در این بخش مانند هیوندای اکسنت، هیوندای آی‌۲۰ و… هستیم.

در واقع با غیر‌منطقی شدن قیمت‌های وارداتی‌ها در این بازه قیمتی تا ۲۰۰ میلیون‌تومان شاهد روی آوردن مشتریان به خودروهای تولید داخل هستیم.

منبع : www.donyayekhodro.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.